Lastemuuseumid Kadriorus ja Kalamajas kutsuvad osalema Eesti ajaloos

Mõlemas Miiamilla majas – nii Kadriorus kui Kalamajas on alati elanud üks vahva koduloom, sajajalgne. Ta on sõbralik ja tähelepanelik olend, kel on varuks palju põnevaid lugusid Kadriorust ja Kalamajast, Tallinnast, Eestist ja maailmast. Ajad ja lood on erinevad, seetõttu on sajajalgse jalad eri värvi. Igal aastal kasvab talle juurde üks jalg ja tuleb meelde mitu uut lugu, mida ta Miiamilla ja tema sõpradega jagab. 2018. aastal saab sõber sajajalgne 100 aastaseks, tal on siis sada jalga!
Meie Eesti vabariigil on samuti 2018. aastal 100. sünnipäev ja ka muidu on ta sõber sajajalgsega väga sarnane: on sõbralik ja hooliv, võib jutustada palju lugusid. Need lood on mitmesugustes toonides ja meeleolus, tule uuri lähemalt!
Millised lood igal aastal juurde tekivad ja millist värvi nad on, oleneb meist kõigist: need lood jutustavad meist, meie sõpradest ja riigist.
Palju õnne, meie Eesti!

Installatsioon „100 AASTAT  ̶  100 JALGA” autorid: Pille Rohtla, Tuuli Silber, Anne Järvpõld

Veebruarikuus ilmutab Sajajalgne end ka Kalamaja lastemuuseumis Miiamilla, Kotzebue tänaval, majas number 16.
Nagu tema sugulane Kadriorus, on ka tema väga uudishimulik ja tahab teada igasugu lugusid muuseumikülastajate elust siin Eestis. Ta kogub nad kokku ja talletab tulevastele põlvedele.
Oma loo saab kirja panna ja jätta vastavale tahvlile.
Oma lugusid jagab Kalamaja sajajalgne terve Eesti juubeliaasta jooksul erinevates muuseumitundides.
Loe lähemalt: linnamuuseum.ee/kalamaja-miiamilla/haridus-lm/