Arheoloogiasügis 2019: 27.09.-5.11. tantsuetteaste, loengusari, muuseumitunnid Linnamuuseumis

Tallinna Linnamuuseumi igasügisene arheoloogiateemaline üritustesari sisaldab muinasaja lõpu ja Taani ajastuga seotud loenguid, muuseumitunde ning tänavu ka koreograafilist etteastet. Arheoloogisasügis on osa “Tallinn 800” teema-aastast, mis tähistab 800 aasta möödumist Tallinna esmamainimisest seoses Taani kuninga võidetud Lindanise lahinguga. Vaata programmi www.tallinn800.ee.

 

TANTSUETTEASTE „ÜKS ESE, MITU LUGU“
Tallinna Ülikooli koreograafiaosakonna ja Põhja-Karjala kolledži kaasaegse tantsu osakonna tantsijad ja vilistlased annavad edasi lugusid, mida näitusel esitatud arheoloogilised leiud võivad kõnelda.
Tantsulises programmis saavad Eesti ja Soome tantsijatest museaalid, kes kannavad oma liikumisega edasi lugusid arheoloogiliste esemete valmistamisest, kasutamisest, uskumustest, aga ka uutest kasutusvõimalustest. Loe lähemalt

27. septembril kell 18–21 on tantsuetteaste „Teadlaste öö“ raames ja tasuta Linnamuuseumis (Vene tn 17) ja Vanaturu ristmikul.
28. ja 29. septembril kell 12–15 saab etendust näha Linnamuuseumis, sissepääs muuseumipiletiga.

Koreograaf: Suvi Tuominen (FIN)
Tantsijad: Mikko Turpeinen (FIN), Ida Teeri (FIN), Nelli Ojapalo (FIN), Kirsi-Mari Lepik (EST), Lisa Lotte Giebel (GER), Susanna Kinnunen (FIN), Ingrid Elsa Mugu (EST) , Kärt Kurvist (EST).

 

LOENGUSARI
Linnamuuseumis (Vene 17), algusega kell 18

„Igapäevaelu keskaegses Tallinnas“
8. oktoober, Annika Tiko
Registreeri siit!

„Põhja-Eesti ehetest, nende ornamendist ja tähendusest 13. sajandil“
22. oktoober, Tuuli Kurisoo
Registreeri siit!

„Mäng Taaniaegses Tallinnas ja keskaja Euroopa kultuuriruumis arheoloogiliste luuleidude põhjal“
5. november, Heidi Luik
Registreeri siit!

Arheoloogiasügise loengud täiendavad Tallinn 800 sündmuste raames Linnamuuseumi sügishooaja loengusarja Kuidas Tallinna alguse sai

 

Tallinna luuesemete seas leidub ka mängu ja meelalahutusega seotud esemeid – täringuid ja mängunuppe (1–3) ning toruluust vilepille (9 ja 10). Foto Sander Nittim.

MUUSEUMITUND „OLE ISE ARHEOLOOG!“
23. oktoober – 5. november

Kooli- ja lasteaiaealistele huvilistele mõeldud tunnis räägime, kes on arheoloog ja millega ta tegeleb. Osalejad saavad ise proovida arheoloogirolli. Muuseumitund lõpeb eksperimentaalarheoloogilise meisterdamisülesandega.

 

Tunni hind 4 eurot õpilase kohta
Broneerimine: haridus@linnamuuseum.ee, 5919 0980

 

 

Tantsuetendus Facebookis

Arheoloogiasügis Facebookis

Arheoloogiasügist toetab Kultuurkapital

Eesti Kultuurkapital