Argielu meie toidulaual: sotsioloog Pille Petersoo töötoad Linnamuuseumis

Tallinna Linnamuuseumi aastanäituse „100 aastat argipäeva“ publikuprogramm kutsub igas eas huvilisi!

Aastanäitus „100 aastat argipäeva“ kõneleb igapäevaelu, olme ja linnaruumi muutustest saja aasta jooksul, pakkudes äratundmisrõõmu ja ahhaa-elamusi igale põlvkonnale. Publikuprogramm täiendab näitust töötubade ja tellitavate üritustega.

Sotsioloogi ja portaali Nami-Nami looja Pille Petersoo töötoad argise toidulaua muutumisest:
3. november kell 12.00 „Sõdadevahelisel aja toidulaud. Kodanlus ja kohvikukultuur“. Registreeri siit!
1. detsember kell 12.00 „Linlase näärilaud. Kasukas ja piparkoogid“. Registreeri siit!
12. jaanuar kell 12.00 „“Raudse eesriide” taga. Põnevad leiud vennasrahvaste toidulaualt“. Registreeri siit!
2. veebruar kell 12.00 „1980. aastad: einevõileibade ja kokteilsalatite võidukäik“. Registreeri siit!
2. märts kell 12.00 „Linlase toidulaud perestroika tuules. Talongiajastu mõjud“. Registreeri siit!

Töötubadel osalemine muuseumipiletiga (4 €/ 3 €). Vajalik eelregistreerimine!

Näitust saatvas loengusarjas räägivad sajandi jooksul toimunud muutustest linnaruumis, elukeskkonnas ja kodukujunduses oma ala tunnustatud asjatundjad. LOE LÄHEMALT
23. oktoober kell 17.30 Karin Paulus „Kodustatud disain. Kodude kujundus tööstuslikust pöördest tänaseni“. Registreeri siit!

Lapsi ja peresid ootame näitust avastama ka Avatud mänguväljade festivalil 13.–28.10.2018! Teemaks on “100 tähtsat asja”. Tutvustame näitust “100 aastat argipäeva” lõbusalt ja avastusi pakkuva mängulehe abil ka 4–6-aastastele lastele.

Põhikooli- ja gümnaasiumiõpilased
on oodatud muuseumitundi, kus arutletakse, millised sündmused ja avastused on argielu kõige enam mõjutanud ning kuidas võiks paista tänapäev tuleviku põlvkonnale.
6–12-aastased lapsed on oodatud tähistama sünnipäeva näitusega kaasnevas programmis, kus mängitakse viimase saja aasta toredamaid mänge.
Täiskasvanute sünnipäeva täiendamiseks või töökollektiivi personaliürituseks sobib elamusprogramm „100 aastat argipäeva“.

Loengutel ja töötubadel osalemine muuseumipiletiga (4 €/ 3 €). Vajalik eelregistreerimine!
Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital.

Info: haridus@linnamuuseum.ee, 615 5184

Näitus „100 aastat argipäeva“ teeb Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul iga kümne aasta tagant sajandis peatuse ning vaatab, kuhu oleme jõudnud.

Ajastu märke otsitakse kaheksaga lõppevatest aastatest ja jälgitakse, milliseks on muutunud linnaruum, suurte ja väikeste inimeste olme ja missugune on kultuurielu.
Mida saab poest osta ja mida kindlasti ei tasu poest otsida? Mille üle naerdakse, mille pärast kurvastatakse? Millistes majades ja korterites süüdatakse õhtul tuled? Kas elanikele annab valgust petrooleum või elekter? Missuguseid raamatuid lambivalgel loetakse?

Näituse meeskond: Pia Ehasalu, Ene Heimvell, Kristiina Hiiesalu, Made Isak, Anneli Jalava, Sulev Mäeväli, Maarja Olli, Risto Paju, Ando Pajus, Kaur Riismaa, Pille Rohtla, Nadežda Saar, Triin Siiner, Lea Sillart, Karel Zova, Tina Timonen, Küllike Tint, Triinu Tuvi.

Kujundus ja graafiline disain: Ruutu Kuus OÜ

Näitus jääb avatuks kuni 2019. aasta aprillini.