Tallinna kindlustustepäev! 17. november Neitsitornis

Tallinna kindlustustepäev

Laupäeval 17. novembril 2018

Kell 11–15, kella 13 paiku vaheaeg koos soojade jookide ja pirukatega.

Neitsitorni lektooriumis kuuleb põnevaid loenguid Tallinna kuulsate müüride ja tornide ning linna kaitse ajaloost. Alustame ajarännakuga 15. sajandisse, saame teada esimese müüridevälise tänava, Uue tänava tekkeloost ja rootsiaegsetest kavadest linnaruumi kujundamisel. Uurime, millised olid kuulsad linna suurtükid, mis Taani kuninga aia all marstallis valati.  Astume 19. sajandisse, mil vanadele kindlustusaladele kavandati eluruumi, tänavaid ja parke.

Ettekanded Tallinna kindlusrajatiste ajaloost meie parimailt asjatundjailt!

KAVA:

1. arheoloog Villu Kadakas: “All-linna 15. sajandi müüritornide vanusest”
  2. arheoloog Ragnar Nurk: ”Kuidas tekkis Uus tänav? Kindlustustöödest ja linnaplaneerimisest rootsiaegses Tallinnas”
  3. ajaloolane Robert Treufeldt: “Kui kindlustustele kavandati tänavaid ja parke. Tallinna kaitse nihkumine linnalt rannikule aastatel 1819-1856”
  4. ajaloolane Ando Pajus: “Tallinna suurtükkidest linnamüüride kaitsel 16.-18. sajandil”

SISSEPÄÄS 5 eurot, sisaldab tee/kohvi/vee ja pirukad

Palume eelregistreerida siit

või aadressil neitsitorn@linnamuuseum.ee / telefon 6 012 751 (T–L)