Näitused

karoliinid käikudestsiviilkaitsevarjendid bastionides

Püsiekspositsioon

Kiek in de Köki torni püsiekspositsioon „Ajarännak. Tallinn 1219-2219.” räägib sõjapidamisest vanas Tallinnas, annab pildi katkust ja näljahädadest ning tutvustab kuritegusid ja karistusi keskaegses linnas.

Unikaalses relvakambris saavad huvilised tutvuda mitmesuguste relvadega.
6. korruse kohvikust avanevad ainulaadsed vaated Toompeale, all-linnale ja sadamale.

Bastionikäigud räägivad linna kaitsmise ajaloost, liikudes ajas alates 17. sajandist viimase sõja ning selle järgsete aegadeni. Tornist bastionikäikudesse viiv uus tunnel on ääristatud ajasammastega, mis tutvustavad eri ajaarvamissüsteeme.

Bastionikäikudes asuva Raidkivimuuseumi ekspositsioon kannab nimetust “Varemete linn” ja koosneb rohkem kui kahesajast raidkivist. Ruumid on jagatud nelja erineva teema vahel ja külastaja saab kõndida läbi “Eedeni aia”, “Sammaste saali”, “Surma saali” ja “Päikesesaali”.

Kindlustustemuuseumi osaks oleva Neitsitorni näitus tutvustab Tallinna kohvikukultuuri, haakudes ka Neitsitorni koduperioodi kajastava fotonäitusega 1930. aastatest, aga samuti väljapanekuga ”Magus kaup”, mis esitleb esimese vabariigi aegset Tallinna magusatootmist.

Vahetuvad näitused

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis toimub mitmekesiseid kunsti-, foto- ja ajaloonäitusi.

Tallinna Linnamuuseum tutvustab Tallinna asutamise lugu ja ühist ajalugu Taaniga

Tallinna Linnamuuseum tutvustab näituste ja sündmustega Taani ja Eesti ühist ajalooperioodi, ühendavaid sümboleid ja Tallinna asutamisaega 13. sajandil. 2019. aastal möödub 800 aastat Tallinna esmamainimisest kirjalikes allikates seoses Taani kuninga Valdemar II ristiretkega Põhja-Eestisse. ...

Henrik Olrik (1830–1890). Fragment Taani rahvuslipu legendi kujutavast maalist

Dannebrog ja Eesti 1219–2019. Näitus Kiek in de Kökis alates 15.06

Tallinna Linnamuuseum tähistab koos Taani ajaloo muuseumiga Frederiksborgis 800 aasta möödumist Tallinna esmamainimisest ühisnäitusega „Dannebrog ja Eesti 1219–2019“ Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis. Alates 15. juuni 2019 kuni mai 2020 Taani ajaloo muuseum Frederiksborgis ja Tallinna Linnamuuseum ...